ឯកឧត្តមកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី និងជាប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ បានផ្ញើសារលិខិតរំលែកទុក្ខ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម សូ ម៉ារ៉ា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងទេសចរណ៍ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ ចំពោះមរណភាពរបស់ លោកជំទាវ អ៊ូ វាសនាដែលត្រូវជាភរិយាជាទីគោរពស្រទ្បាញ់បំផុតរបស់ឯកឧត្តម បានទទួលមរណភាពកាលពីថ្ងៃសុក្រ ២រោច ខែអាសាឍ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស. ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង ០០:៣៥នាទី ក្នុងជន្មាយុ ៦៨ឆ្នាំ ដោយរោគាពាធ។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីលទ្ធផលកិច្ចប្រជុំលើកទី២ នៃក្រុមការងារប្រឆាំងអំពើពុករលួយរបស់ក្រុមប្រទេស G20 (G20 ACWG) នៅកោះបាលី ប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ី ។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង លទ្ធផលនៃវគ្គផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «បែបបទ និងនីតិវិធីនៃការផ្តល់សេវារដ្ឋបាល​តាមយន្តការច្រកចេញចូលតែមួយនៃរដ្ឋបាល ឃុំ សង្កាត់» ជូនថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការនៃ អ.ប.ព. ចំនួន ១២៩រូប ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ជា សំអាត អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានប្រតិបត្តិការ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម កិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ប្រធាន អ.ប.ព.។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីលទ្ធផលចូលរួមវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលស្ដីពី «សន្តិសុខលើប្រព័ន្ធអុីនធឺណេត (Cyber Security)» នៅ អ.ប.ព. ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្ដីពីការប្រកាសទ្រព្យសម្បត្តិ និងបំណុល សម្រាប់សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំ-សង្កាត់ អាណត្តិទី៥ (ឆ្នាំ២០២២) ..អានបន្ត..
សេចក្ដីជូនដំណឹង ស្ដីពីកិច្ចប្រជុំលើកទី១៣ អាណត្តិទី៣ នៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (ក.ជ.ប.ព.) ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ២កើត ខែអាសាឍ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស. ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ របស់ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និង លោកជំទាវកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ម៉ែន សំអន ។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្ដីពីលទ្ធផលចូលរួមសង្កេតការណ៍ប្រឡងថ្នាក់ជាតិជ្រើសរើសចូលរៀនថ្នាក់ឆ្នាំមូលដ្ឋាន សម្រាប់កម្រិតបរិញ្ញាបត្រ និងថ្នាក់ឆ្នាំទី១ សម្រាប់កម្រិតបរិញ្ញាបត្ររង នៅតាមគ្រឹះស្ថានបណ្ដុះបណ្ដាលវិស័យសុខាភិបាល ឆ្នាំសិក្សា២០២១-២០២២ សម័យប្រឡង ២៨-២៩ ឧសភា ២០២២ មណ្ឌលប្រឡង មានចំនួន៣ សាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ វិទ្យាល័យឥន្ទ្រទេវី និងវិទ្យាល័យជាស៊ីមសន្ធរម៉ុក ។ ..អានបន្ត..
អនុក្រឹត្យលេខ ១២០ អនក្រ.បក របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ស្ដីពីការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្តទៅនៃអនុគណៈកម្មាធិការវិនិយោគរាជធានី ខេត្ត ..អានបន្ត..
សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មានស្ដីពី គណៈប្រតិភូនៃអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយនឹងអញ្ជើញ​ទៅចូលរួមកិច្ចប្រជុំលើកទី២ នៃក្រុមការងារប្រឆាំង​អំពើពុករលួយរបស់​ក្រុមប្រទេស G20 (G20 ACWG) ដែលប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ីជាប្រធាន និងក៏ជាសហប្រធានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ​ជាមួយប្រទេសអូស្រ្តាលី ចាប់ពីថ្ងៃទី០៥ ដល់ថ្ងៃទី០៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២២ នៅកោះបាលី ប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ី ។ ..អានបន្ត..
អង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (អ.ប.ព.) បើកវគ្គផ្សព្វផ្សាយច្បាប់ ស្តីពីការគ្រប់គ្រងអាវុធ គ្រឿងផ្ទុះ និងគ្រាប់រំសេវ ជូនថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការនៃ អ.ប.ព. ចំនួន ៥៧រូប ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម អ៊ូ វិសាល អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល និងសន្តិសុខ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម កិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ។ ..អានបន្ត..