លិខិតជូនពរ របស់ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ឱម យ៉ិនទៀង ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ នៃស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមគោរពជូន ឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ រដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុកទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ក្នុងឱកាសដ៏វិសេសវិសាលនៃខួបចម្រើនជន្មាយុរបស់ ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ គម្រប់ ៦០ឆ្នាំ ឈានចូល ៦១ឆ្នាំ នៅថ្ងៃទី ១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ។ ..អានបន្ត..
ញត្តិថ្កោលទោសប្រឆាំងដាច់អហង្ការចំពោះផែនការវាយប្រហារដោយដ្រូន ចូលភូមិគ្រឹះរបស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីលទ្ធផលនៃការចូលរួមសង្កេតការណ៍ការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសមន្ត្រីរាជការ ឱ្យចូលបម្រើការងារនៅអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ ក្នុងក្របខណ្ឌក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ។ ..អានបន្ត..
សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីលទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំទូទៅលេីកទី១៤ របស់សមាគមអន្តរជាតិនៃអាជ្ញាធរប្រឆាំងអំពេីពុករលួយ (IAACA) នៅថ្ងៃទី ០៦ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៥ វេលាម៉ោង ៣:៣០នាទីរសៀល តាមរយៈអនឡាញ។ ..អានបន្ត..
សារលិខិតជូនពរ របស់ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ឱម យ៉ិនទៀង ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ នៃស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមគោរពជូន សម្តេចវិបុលសេនាភក្តី សាយ ឈុំ ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកជំទាវ ក្នុងឱកាសដ៏នក្ខត្តឫក្សវិសេសវិសាល នៃខួបចម្រើនជន្មាយុរបស់ សម្តេចវិបុលសេនាភក្តី គម្រប់ ៨០ ឆ្នាំ ឈានចូល ៨១ ឆ្នាំ ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី០៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង អំពីស្ថានភាពសុខភាពរបស់ជនជាប់ចោទ ហេ គឿន ដែលស្ថិតនៅក្នុងពន្ធនាគារខេត្តកំពង់ធំ ..អានបន្ត..