សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីលទ្ធផល នៃការទទួលឯកសារប្រកាសទ្រព្យសម្បត្តិ និងបំណុល តាមរបប០២ឆ្នាំ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ (ថ្ងៃទី៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤)។ ..អានបន្ត..
ព្រះរាជសារថ្លែងអំណរគុណ របស់ព្រះករុណាព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្ដម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ទ្រង់សព្វព្រះរាជហឫទ័យ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងកិតិ្ដនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្រ្ដី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ដែលឯកឧត្តមទាំងពីរបានក្រាបបង្គុំទូលថ្វាយព្រះពរក្នុងឱកាសដ៏នក្ខត្តឫក្ស មហាប្រសើរនៃទិវាចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល ២០២៥។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីលទ្ធផល នៃការទទួលឯកសារប្រកាសទ្រព្យសម្បត្តិ និងបំណុល តាមរបប០២ឆ្នាំ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ (ថ្ងៃទី២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤)។ ..អានបន្ត..
កិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងលោកជំទាវ បានផ្ញើសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ឹង សំផន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងការពារជាតិ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ អំពីមរណភាពរបស់ លោកជំទាវ អគ្គមហាឧបាសិកាពុទ្ធសាសនូបត្ថម្ភក៏ យស់ ស៊ីមន ដែលជាភរិយារបស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ នៅថ្ងៃពុធ ៣ កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង ១៨: ៥២ នាទីល្ងាច ក្នុងជន្មាយុ ៧៨ ឆ្នាំ ដោយជរាពាធ។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីលទ្ធផល នៃការទទួលឯកសារប្រកាសទ្រព្យសម្បត្តិ និងបំណុល តាមរបប០២ឆ្នាំ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ (ថ្ងៃទី១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤)។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ លើកទី៤២ អាណត្តិទី៣ ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តម តុប សំ និងសម្ដេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ប្រធាន-អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ។ ..អានបន្ត..
លិខិតថ្លែងអំណរគុណ ជូនចំពោះអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ដែលបានបង់វិភាគទានជូនបណ្ឌិត្យសភា អន្តរជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (IACA)។ ..អានបន្ត..
លិខិតអបអរឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសាកល ២០២៥ របស់បណ្ឌិតសភាប្រឆាំងអំពើពុករលួយអន្តរជាតិ (IACA) និងអរគុណដល់ភាគី IACA ទាំងអស់ក្នុងការរួមចំណែកជំរុញបេសកកម្មរួមគ្នាកន្លងមក ក្នុងការប្រឆាំងអំពើពុករលួយជាសកល។ ..អានបន្ត..
លិខិតថ្វាយព្រះពរ របស់ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ឱម យ៉ិនទៀង ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ នៃស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមព្រះបរមរាជានុញ្ញាតក្រាបបង្គំទូលថ្វាយ សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ក្នុងសិរីភាព សេចក្តីថ្លៃថ្នូរ និងសុភមង្គល ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ក្នុងឱកាសដ៏នក្ខត្តឫក្ស មហាប្រសើរនៃទិវាចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល ២០២៥។ ..អានបន្ត..
លិខិតថ្វាយព្រះពរ របស់ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ឱម យ៉ិនទៀង ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ នៃស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមព្រះបរមរាជានុញ្ញាតក្រាបបង្គំទូលថ្វាយ ព្រះករុណាព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ក្នុងឱកាសដ៏នក្ខត្តឫក្ស មហាប្រសើរនៃទិវាចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល ២០២៥។ ..អានបន្ត..