លិខិតថ្វាយព្រះពរ ..អានបន្ត..
សេចក្ដីប្រកាសជូនដំណឹង និងសូមអញ្ចើញសង្គមស៊ីវិល - បុគ្គលឯកជន ចូលរួមសង្កេតការណ៍ ការប្រឡងសញ្ញាប័ត្រមធ្យមសិក្សទុតិយភូមិ ឆ្នាំសិក្សា ២០១៥ - ២០១៦ ..អានបន្ត..
ឯកឧត្តម បណ្ឌិតទេសរដ្ឋមន្ត្រី ឱម យ៉ិនទៀង ដឹកនាំគណៈប្រតិភូទៅបំពេញ ទស្សនកិច្ចនៅព្រះរាជាណាចក្រថៃ ពីថ្ងៃទី ០៧ - ០៩ ខែ មិថុនា ឆ្នាំ ២០១៦ ..អានបន្ត..
គណៈប្រតិភូអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ទៅបំពេញទស្សនកិច្ចនៅ សាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យប្រជាមានិតឡាវ ពីថ្ងៃទី ០៥ - ០៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៦ ..អានបន្ត..
គណៈប្រតិភូអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ទៅបំពេញទស្សនកិច្ចនៅសាធារណរដ្ឋ ប្រជាធិបតេយ្យប្រជាមានិតទ្បាវ ពីថ្ងៃទី ០៥ - ០៧ ខែ មិថុនា ឆ្នាំ ២០១៦ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹងស្តីពីកិច្ចប្រជុំលើកទី ១១ អាណត្តិទី ២ នៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (ក.ជ.ប.ព.) (ថ្ងៃសុក្រ ទី៣០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០១៦) ..អានបន្ត..
ការបំភ្លឺរបស់លោក ទឹម សង្វាត ប្រធានមន្ទីរអប់រំ យុវជន និងកីឡា ខេត្តមណ្ឌលគិរី លើការចោទប្រកាន់ពីភាព មិនប្រក្រតីក្នុងការអនុវត្តតួនាទី និងភារកិច្ច ..អានបន្ត..
លទ្ធផលសិន្និសិទ និងកិច្ចប្រជុំទូទៅលើកទី ៩ នៃសមាគមអន្តរជាតិ នៃអាជ្ញាធរប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (IAACA)ពីថ្ងៃទី ១០ - ១៣ ខែ ឧសភា ឆ្នាំ ២០១៦នៅទីក្រុង ទៀនជីន (Tianjin) នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមាណិតចិន ..អានបន្ត..
ការបំភ្លឺរបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉ៅ ច័ន្ទមធុរិទ្ធ ពាក់ព័ន្ធនឹងករណីបើកល្បែងស៊ីសង និងចែកចាយគ្រឿងញៀន នៅសង្កាត់កំពង់បាយ ក្រុងកំពត។ ..អានបន្ត..
ការបំភ្លឺរបស់លោកវរសេនីយ៍ទោ ឃឹម សុផាន់រ៉ា អធិការ នៃអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកគងពិសី ពាក់ព័ន្ធនឹងករណី បើកលែ្បងស៊ីសងខុសច្បាប់ នៅភូមិសាយ៉ាវ ឃុំព្រះនិព្វាន ស្រុកគងពិសី ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ..អានបន្ត..