ដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការ​របស់គណៈប្រតិភូនៃគណៈកម្មការ​ឯករាជ្យប្រឆាំងអំពើពុករលួយ តំបន់រដ្ឋបាលពិសេស ហុងកុង នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន នៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចាប់ពីថ្ងៃទី២២ ដល់ថ្ងៃ២៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៨ ..អានបន្ត..
សំណួរពីអ្នកកាសែតថ្ងែនេះ ..អានបន្ត..
ប្រកាសរួម ស្តីពីការផ្តល់សេវាសាធារណៈ​ដោយក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ ..អានបន្ត..
សំណើសុំកំណត់តម្លៃសេវា​រដ្ឋបាលលើវិស័យព័ត៌មាន និងសោតទស្សន៍ នៅរដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិ និងការបែងចែកប្រាក់រង្វាន់​លើកទឹកចិត្តសម្រាប់​ឧបត្ថម្ភដល់មន្ត្រីអនុវត្តការងារ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹងស្តីពីកិច្ច​ប្រជុំលើកទី៣៧អាណត្តិទី២ នៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (ក.ជ.ប.ព.) (ថ្ងៃអង្គារ ៤រោច ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំច សំរិទ្ធស័កព.ស២៥៦២ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៨) ..អានបន្ត..
ពាក្យប្ដឹងចោទប្រកាន់លោកស្រី ឆាយ សុវណ្ណ និងស្វាមីឈ្មោះ ធន សារ៉ាយ ប្រធានសមាគមអាដហុក (ADHOC) ថាបានគេចវេសមិនព្រមបង់​ពន្ធថ្លៃឈ្នួលផ្ទះជូនរដ្ឋកាលពីឆ្នាំ២០១៥ និងឆ្នាំ២០១៦ ..អានបន្ត..
ពាក្យប្ដឹងចោទប្រកាន់ឈ្មោះ កែវ វណ្ណឌី ទិញដីប្រជាពលរដ្ឋមិនព្រម​ប្រគល់ប្រាក់គ្រប់ចំនួនតាមកិច្ចសន្យា និងយកឈ្មោះថ្នាក់ដឹក​នាំមកសំឡុតគំរាមឈូសឆាយ ..អានបន្ត..
មន្ត្រីអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ០៦រូប បានចូលរួមវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលស្ដីពីមន្ត្រីប្រឆាំង អំពើពុករលួយសម្រាប់ប្រទេស​កំពុងអភិវឌ្ឍន៍ឆ្នាំ២០១៨ (វគ្គទី១) ថ្ងៃទី ០១– ២០ ខែ កក្កដា ឆ្នាំ២០១៨ បណ្ឌិតសភាចិននៃវិន័យ អធិការកិច្ច និងការត្រួតពិនិត្យ (CADIS) ..អានបន្ត..
លទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំ​លេខាធិការដ្ឋាន​ស៊ីផេកលើកទី១៤ ថ្ងៃទី១៨-១៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៨ នៅទីក្រុង ម៉ានីល (Manila) ប្រទេសហ្វីលីពីន ..អានបន្ត..
សិក្ខាសាលា ស្តីពីភាសាចិនដែលអាច​ប្រើប្រាស់បាន​សម្រាប់មន្ត្រីរដ្ឋាភិបាល មកពីបណ្តាប្រទេស​កំពុងអភិវឌ្ឍន៍ ..អានបន្ត..