សារលិខិតចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខ ផ្ញើជូន លោក តុង ហេង ជំនួយការ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងភរិយា ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ និងសាច់សារលោហិតទាំងអស់
សារលិខិតចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខ ផ្ញើជូន លោក តុង ហេង ជំនួយការ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងភរិយា ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ និងសាច់សារលោហិតទាំងអស់ ..
ដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការរបស់គណៈប្រតិភូនៃអាជ្ញាធរអធិការកិច្ចនិងប្រឆាំងអំពើពុករលួយនៃសាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យប្រជាមានិតឡាវ នៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចាប់ពីថ្ងទី០៤ ដល់ទី០៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៨
ដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការរបស់គណៈប្រតិភូនៃអាជ្ញាធរអធិការកិច្ចនិងប្រឆាំងអំពើពុករលួយនៃសាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យប្រជាមានិតឡាវ នៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចាប់ពីថ្ងទី០៤ ដល់ទី០៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៨ ..
លទ្ធផលសង្កេតការណ៍ដំណើរការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសសិស្សមន្ត្រីជាន់ខ្ពស់ លើកទី១០ នៃសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល សម័យប្រឡង ១១ ធ្នូ ឆ្នាំ២០១៧ ចំនួនសិស្សដែលត្រូវជ្រើសរើស ៦០ រូប នៃបេក្ខជនសរុប ៨១៣រូប មាន ២ មណ្ឌល ២៥ បន្ទប់ (សាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល និងរាជបណ្ឌិតសភាវិជ្ជាជីវៈតុលាការ)
លទ្ធផលសង្កេតការណ៍ដំណើរការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសសិស្សមន្ត្រីជាន់ខ្ពស់ លើកទី១០ នៃសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល សម័យប្រឡង ១១ ធ្នូ ឆ្នាំ២០១៧ ចំនួនសិស្សដែលត្រូវជ្រើសរើស ៦០ រូប នៃបេក្ខជនសរុប ៨១៣រូប មាន ២ មណ្ឌល ២៥ បន្ទប់ (សាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល និងរាជបណ្ឌិតសភាវិជ្ជាជីវៈតុលាការ) ..
ពាក្យប្តឹងអនាមិក ចោទលោក គឹម ថន នាយកសាលាមឋមសិក្សា ហ៊ុន សែន ថ្នល់ទទឹង ថា ប្រើប្រាស់ថវិកាសាលាមិនមានតម្លាភាព និងទារលុយពីអាណាព្យាបាលសិស្ស
ពាក្យប្តឹងអនាមិក ចោទលោក គឹម ថន នាយកសាលាមឋមសិក្សា ហ៊ុន សែន ថ្នល់ទទឹង ថា ប្រើប្រាស់ថវិកាសាលាមិនមានតម្លាភាព និងទារលុយពីអាណាព្យាបាលសិស្ស ..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានគណៈប្រតិភូអាជ្ញាធរអធិការកិច្ចរដ្ឋ និងប្រឆាំងអំពើពុករលួយនៃសាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យប្រជាមានិតឡាវ នឹងមកបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ ចាប់ពីថ្ងៃទី០៤ ដល់ទី០៦ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៨ នៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានគណៈប្រតិភូអាជ្ញាធរអធិការកិច្ចរដ្ឋ និងប្រឆាំងអំពើពុករលួយនៃសាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យប្រជាមានិតឡាវ នឹងមកបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ ចាប់ពីថ្ងៃទី០៤ ដល់ទី០៦ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៨ នៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពី កិច្ចប្រជុំលើកទី៣១ អាណត្តិទី២ នៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ(ក.ជ.ប.ព.) (ថ្ងៃចន្ទ១៣កើតខែមាឃឆ្នាំរកា នព្វស័ក ព.ស.២៥៦១ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០១៨)
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពី កិច្ចប្រជុំលើកទី៣១ អាណត្តិទី២ នៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ(ក.ជ.ប.ព.) (ថ្ងៃចន្ទ១៣កើតខែមាឃឆ្នាំរកា នព្វស័ក ព.ស.២៥៦១ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០១៨) ..
ការបំភ្លឺរបស់លោក សេង សុជាតិ អធិការ នៃអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកស្អាង ពាក់ព័ន្ធនឹងភាពមិនប្រក្រតីក្នុងការអនុវត្តតួនាទីភារកិច្ច
ការបំភ្លឺរបស់លោក សេង សុជាតិ អធិការ នៃអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកស្អាង ពាក់ព័ន្ធនឹងភាពមិនប្រក្រតីក្នុងការអនុវត្តតួនាទីភារកិច្ច ..
លទ្ធផលសង្កេតការណ៍ប្រឡងជ្រើសរើសសិស្សចៅក្រម ជំនាន់ទី៨ នៃរាជបណ្ឌិតសភា វិជ្ជាជីវៈតុលាការ សម័យប្រឡង១៦-១៧ តុលា ឆ្នាំ២០១៧ ជ្រើសរើស៥០នាក់ ក្នុងចំណោមបេក្ខជនសរុប៩២៥នាក់ មាន២៨បន្ទប់ និង០២មណ្ឌល (រាជបណ្ឌិតសភាវិជ្ជាជីវៈតុលាការ និងសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល)
លទ្ធផលសង្កេតការណ៍ប្រឡងជ្រើសរើសសិស្សចៅក្រម ជំនាន់ទី៨ នៃរាជបណ្ឌិតសភា វិជ្ជាជីវៈតុលាការ សម័យប្រឡង១៦-១៧ តុលា ឆ្នាំ២០១៧ ជ្រើសរើស៥០នាក់ ក្នុងចំណោមបេក្ខជនសរុប៩២៥នាក់ មាន២៨បន្ទប់ និង០២មណ្ឌល (រាជបណ្ឌិតសភាវិជ្ជាជីវៈតុលាការ និងសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល) ..
លទ្ធផលសង្កេតការណ៍ដំណើរការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសសិស្សសារការី ជំនាន់ទី២ នៃរាជបណ្ឌិតសភាវិជ្ជាជីវៈតុលាការ សម័យប្រឡង ០៤-០៥ ធ្នូ ២០១៧ ចំនួនសិស្សសារការីដែលត្រូវជ្រើសរើស ២០ រូប នៃបេក្ខជនសរុប ២២៥រូប មាន១មណ្ឌល ០៧ បន្ទប់ (រាជបណ្ឌិតសភាវិជ្ជាជីវៈតុលាការ)
លទ្ធផលសង្កេតការណ៍ដំណើរការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសសិស្សសារការី ជំនាន់ទី២ នៃរាជបណ្ឌិតសភាវិជ្ជាជីវៈតុលាការ សម័យប្រឡង ០៤-០៥ ធ្នូ ២០១៧ ចំនួនសិស្សសារការីដែលត្រូវជ្រើសរើស ២០ រូប នៃបេក្ខជនសរុប ២២៥រូប មាន១មណ្ឌល ០៧ បន្ទប់ (រាជបណ្ឌិតសភាវិជ្ជាជីវៈតុលាការ) ..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី ពិធីចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា ស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ រវាងអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងក្រុមហ៊ុន ហ្រ្គេប (ខេមបូឌា) ឯ.ក, និងអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងក្រុមហ៊ុន ថាយលីគី & ហ្គីបប៊ីន (ខេមបូឌា)
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី ពិធីចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា ស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ រវាងអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងក្រុមហ៊ុន ហ្រ្គេប (ខេមបូឌា) ឯ.ក, និងអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងក្រុមហ៊ុន ថាយលីគី & ហ្គីបប៊ីន (ខេមបូឌា) ..