សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីលទ្ធផលចូលរួមសង្កេតការណ៍ការប្រឡងចេញថ្នាក់ជាតិ សម្រាប់និស្សិតបញ្ចប់ការសិក្សា នៅតាមគ្រឹះស្ថានបណ្តុះបណ្តាលវិស័យសុខាភិបាល សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ សម័យប្រឡង ១៣-១៤ កញ្ញា ២០២៥។ ..អានបន្ត..
ញត្តិថ្កោលទោស សូមថ្កោលទោសដាច់អហង្ការចំពោះទង្វើវាយប្រហារអសីលធម៌ ដែលបានប្រព្រឹត្តមកលើ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីលទ្ធផលចូលរូមសង្កេតការណ៍ការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសសិស្សចៅក្រម និងសិស្សព្រះរាជអាជ្ញាជំនាន់ទី 13 សម័យប្រឡង 6-7 កញ្ញា 2025។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីលទ្ធផលនៃការចូលរួមសិក្ខាសាលាតាមរយៈអនឡាញរបស់ សមាគមអន្តរជាតិ នៃអាជ្ញាធរប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (IAACA) ស្តីពីការប្រមូល ទ្រព្យសម្បត្តិត្រលប់មកវិញ៖ “ការអនុវត្តនីតិវិធីរក្សាការពារ រឹបអូស និងដកហូតទ្រព្យសម្បត្តិ”។ ..អានបន្ត..
នៅថ្ងៃទី ១៨-១៩ ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៥ គណៈប្រតិភូអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (អ.ប.ព.) ចំនួន ០២ រូប ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម ទូច ស៊ុនណារី អនុប្រធាន អង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ អមដោយ លោក ដេត មុនីរដ្ឋា មន្ត្រីការិយាល័យទប់ស្កាត់ បានចូលរួមក្នុងខួបលើកទី១១ កិច្ចប្រជុំកំពូលសន្តិភាពពិភពលោក នៃអង្គារសមាគមវប្បធម៌ឋានសួគ៌ សន្តិភាពពិភពលោក និងការស្តាឡើងវិញនូវពន្លឺ(HWPL) នៅទីក្រុងឆុងជូ នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ ។ ..អានបន្ត..
កិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងលោកជំទាវ បានផ្ញើសារលិខិតជូនពរ សូមគោរពជូន ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុនីរ័ត្ន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ក្នុងឱកាសដ៏វិសេសវិសាលនៃខួបចម្រើនជន្មាយុរបស់ ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិត គម្រប់ ៥៩ ឆ្នាំ ឈានចូល ៦០ឆ្នាំ នៅថ្ងៃទី០១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន
ទីក្រុង Xiamen ខេត្ត Fujian៖ សិក្ខាសាលាស្តីពី «ការប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងសុចរិតភាព សម្រាប់បណ្តាប្រទេសជាដៃគូ BRI កាលពីថ្ងៃទី ១៥ ដល់ ២៤ ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៥។Facebook (https://www.facebook.com/share/p/1FAW9zZZqn/) ..អានបន្ត..
សូមជម្រាបជូនដល់សាធារណជនជ្រាបថា នាថ្ងៃទី ២៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៥ នេះ ក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (ក.ជ.ប.ព.) បានបើកកិច្ចប្រជុំលើកទី ២ សម្រាប់អាណត្តិទី៤។ កិច្ចប្រជុំនេះក៏ជាកិច្ចប្រជុំដំបូង បន្ទាប់ពី ប្រធាន និងអនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រត្រាស់បង្គាប់តែងតាំងជាផ្លូវការ។ អង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមផ្សព្វផ្សាយជូននូវ មតិបើក និងមតិដឹកនាំសរុប របស់សម្តេចកិតិ្តសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ទាំងស្រុងដូចខាងលើនេះ។ ..អានបន្ត..
ដីកា ស្តីពីការលើកលែងការបង់តម្លៃសេវាលើការបញ្ជាក់ វិញ្ញាបនបត្របណ្តោះអាសន្ន មធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ វិញ្ញាបនបត្របណ្តោះអាសន្នមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ និងវិញ្ញាបនបត្របញ្ជាក់ការសិក្សាថ្នាក់ទី១២ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ របស់រដ្ឋបាលខណ្ឌច្បារអំពៅ។ ..អានបន្ត..
ការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសមន្ត្រីរាជការឱ្យចូលបម្រើការងារ ក្នុងក្របខណ្ឌក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ សម័យប្រឡង ៣ សីហា ២០២៥។ ..អានបន្ត..