លិខិតជូនពរ របស់ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ឱម យ៉ិនទៀង ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ នៃស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមគោរពជូន ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ និងលោកជំទាវ ជាទីគោរពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងឱកាសដ៏នក្ខត្តឫក្ស នៃពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល ២០២៥។ ..អានបន្ត..
សារលិខិតជូនពរ របស់ឯកឧត្ដមកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមគោរពជូន សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុន សែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ជាទីគោរពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងឱកាសប្រារព្ធខួបកំណើត របស់ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត គម្រប់ ៧០ ឈានចូល ៧១ ឆ្នាំ នៅថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤។ ..អានបន្ត..
សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីលទ្ធផលការចូលរួមសង្កេតការណ៍ ការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសមន្ត្រីរាជការឱ្យចូលបម្រើការងារ នៅអគ្គនាយកដ្ឋានរតនាគារជាតិ ក្នុងក្របខណ្ឌក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ។ ..អានបន្ត..
សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មានស្ដីពី ស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយអាស៊ាន (ASEAN-PAC) និង UNODC បេ្តជ្ញារួមគ្នាជំរុញការកសាងសមត្ថភាព និងចែករំលែកចំណេះដឹងអំពីបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលក្នុងវិស័យប្រឆាំងអំពើពុករលួយនៅក្នុងតំបន់ ចាប់ពីថ្ងៃទី ០២-០៥ ខែ ធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៤ នៅកោះបាលី ប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ី។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ លើកទី៤១ អាណត្តិទី៣ ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តម តុប សំ និងសម្ដេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ប្រធាន-អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ នៅអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ។ ..អានបន្ត..
លិខិតជូនពរ របស់ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងឯកឧត្ដមកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្ដីរាជការអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ នៃស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមគោរពជូន ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ ក្នុងឱកាសដ៏នក្ខត្តឫក្សវិសេសវិសាល នៃខួបចម្រើនជន្មាយុ របស់ ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី គម្រប់ ៤១ ឆ្នាំ ឈានចូល ៤២ ឆ្នាំ នៅថ្ងៃទី២៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤។ ..អានបន្ត..
សារលិខិតអបអរសាទរ របស់ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងកិតិ្តនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការទាំងអស់ក្នុងស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមសម្តែងនូវមនោ សញ្ចេតនារំភើបរីករាយ និងអបអរសាទរយ៉ាងកក៏ក្តៅបំផុត សូមគោរពជូន សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសដ៏ឧត្តុង្គឧត្តមដែល សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា មហាវីរបុរសជាតិប្រចាំសតវត្សរ៍របស់កម្ពុជា ស្ថិតក្នុងបេះដូងប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់ស្រទាប់ ត្រូវបានសភាអន្តរជាតិដើម្បីការអត់ឱន និងសន្តិភាព (PTP) នៃក្រុមប្រឹក្សាសកលដើម្បីការអត់ឱន និង សន្តិភាព (GCTP) ប្រគល់ពានរង្វាន់ “មេដាយមាសសន្តិភាព ដើម្បីមនុស្សជាតិ និងភពផែនដី នាឱកាស ដ៏មហានក្ខត្តឫក្សនៃសម័យប្រជុំពេញអង្គលើកទី១១ នាថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ នៅរាជធានីភ្នំពេញ។
សារលិខិតអបអរសាទរ របស់ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងកិតិ្តនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការទាំងអស់ក្នុងស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមសម្តែងនូវមនោ សញ្ចេតនារំភើបរីករាយ និងអបអរសាទរយ៉ាងកក៏ក្តៅបំផុត សូមគោរពជូន សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសដ៏ឧត្តុង្គឧត្តមដែល សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា មហាវីរបុរសជាតិប្រចាំសតវត្សរ៍របស់កម្ពុជា ស្ថិតក្នុងបេះដូងប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់ស្រទាប់ ត្រូវបានសភាអន្តរជាតិដើម្បីការអត់ឱន និងសន្តិភាព (PTP) នៃក្រុមប្រឹក្សាសកលដើម្បីការអត់ឱន និង សន្តិភាព (GCTP) ប្រគល់ពានរង្វាន់ “មេដាយមាសសន្តិភាព ដើម្បីមនុស្សជាតិ និងភពផែនដី នាឱកាស ដ៏មហានក្ខត្តឫក្សនៃសម័យប្រជុំពេញអង្គលើកទី១១ នាថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ នៅរាជធានីភ្នំពេញ។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីគណៈប្រតិភូ នៃអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម យ៉ិនទៀង ពុទ្ធិរិទ្ធ អនុប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (អ.ប.ព.) បានចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្តាលទ្វេភាគី “ស្តីពីការប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សម្រាប់ប្រទេសកម្ពុជា” រយៈពេល ០៦ ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី១៨-២៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ទីក្រុងគុនមីង ខេត្តយូណាន នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន។ ..អានបន្ត..
សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ តំណាងកម្ពុជាចែករំលែកបទពិសោធ និងផ្តល់អនុសាសន៍លើការត្រួតពិនិត្យការ អនុវត្តអនុសញ្ញាអង្គការសហប្រជាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយដល់រដ្ឋភាគី ១២៤ ប្រទេស។ ..អានបន្ត..
ប្រកាសអន្តរក្រសួង ស្តីពីការផ្តល់សេវារដ្ឋបាលលើការផ្ទៀងផ្ទាត់ទិន្នន័យអត្តសញ្ញាណបុគ្គល បញ្ជាក់អត្តសញ្ញាណបុគ្គល និងបញ្ជាក់ភាពត្រឹមត្រូវនៃទិន្នន័យអត្តសញ្ញាណបុគ្គល។ ..អានបន្ត..