ការិយាល័យការបរទេស នៃរដ្ឋបាលខេត្តយូណាន បានផ្ញើលិខិតថ្លែងអំណរគុណជូនមក អ.ប.ព. ចំពោះការទទួលដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់គណៈប្រតិភូគណៈអធិការកិច្ចវិន័យបក្សកុម្មយនិស្តចិន និងគណៈត្រួតពិនិត្យកិច្ចការរដ្ឋចិន ខេត្តយូណាន នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន កាលពីថ្ងៃ ១៣-១៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ..អានបន្ត..
ដីកា ស្តីពីការដាក់ឱ្យអនុវត្តកម្រៃសេវាគ្រប់គ្រងសំរាម សំណល់រឹងទីប្រជុំជន របស់រដ្ឋបាលក្រុងសួង ខេត្តត្បូងឃ្មុំ។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីការត្រៀមចូលរួមសិក្ខាសាលាអនឡាញរបស់ IAACA ស្តីពីការចូលរួមរបស់យុវជនប្រកបដោយអត្ថន័យ "ការបណ្តុះបណ្តាល និងពង្រឹងអ្នកដឹកនាពេលអនាគតរបស់យើង ក្នុងការងារប្រឆាំងអំពើពុករលួយ÷ បទពិសោធន៍ពីអ្នកជំនាញក្នុងវិស័យ" នៅថ្ងៃទី០៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤។ ..អានបន្ត..
សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីលទ្ធផលចូលរួមសង្កេតការណ៍ ការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសសិស្សសារការី ជំនាន់ទី៤ ចំនួន ៥០រូប ឱ្យចូលរៀន នៅបណ្ឌិត្យសភាភូមិន្ទយុត្តិធម៌កម្ពុជា សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា ២០២៤-២០២៦ សម័យប្រឡងថ្ងៃទី២៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤។ ..អានបន្ត..
មន្ត្រីរាជការ នៃអ.ប.ព. ចំនួន ១០០រូប បានចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពីការគ្រប់គ្រង និងថែរក្សាទុកដាក់ឯកសារ។ ..អានបន្ត..
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ លើកទី៣៦ អាណត្តិទី៣ របស់ខ្លួន ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តម តុប សំ និងសម្ដេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ប្រធាន-អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ថ្ងៃទី២៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ នៅ អ.ប.ព. ។ ..អានបន្ត..
ព្រះរាជសារលិខិតសម្ដេចព្រះមហាក្សត្រី ព្រះវររាជមាតា នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ទ្រង់សព្វព្រះរាជហរទ័យ ថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រៀលជ្រៅ ជូនឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងឯកឧត្តម កិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ដែលបានថ្វាយព្រះរាជសព្ទសាធុការពរជ័យ ថ្វាយសម្ដេចព្រះមហាក្សត្រី ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ក្នុងឱកាសចម្រើនព្រះជន្មាយុគម្រប់ ៨៨ យាងចូល ៨៩ព្រះវស្សា។ ..អានបន្ត..
សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីលទ្ធផលការចូលរួមសង្កេតការណ៍ ការប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសគ្រូបង្រៀន សម្រាប់បង្រៀននៅអនុវិទ្យាល័យ ឱ្យចូលបម្រើការងារក្នុងក្របខណ្ឌ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា។ ..អានបន្ត..
ព្រឹត្តិបត្រព័ត៌មានរបស់ IAACA ក្រោមចំណងជើងថា "សន្និសីទ ICAC លើកទី៨ និងសន្និសីទប្រចាំឆ្នាំ IAACA លើកទី១១÷ ការកសាងផ្លូវថ្មីមួយ ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើពុករលួយ" ..អានបន្ត..
លិខិតថ្វាយព្រះពរ របស់ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងឯកឧត្ដមកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្ដីរាជការអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ នៃស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមព្រះបរមរាជានុញ្ញាតក្រាបបង្គំទូលថ្វាយ សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ក្នុងសិរីភាព សេចក្តីថ្លៃថ្នូរ និងសុភមង្គល ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត នៅក្នុងឱកាសដ៏មហានក្ខត្តឫក្សអធិកអធម មហាប្រសើរ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនព្រះជន្មគម្រប់ ៨៨ យាងចូល ៨៩ ព្រះវស្សា ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃអង្គារ ១២ កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ត្រូវ នឹងថ្ងៃទី១៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ នេះ។
លិខិតថ្វាយព្រះពរ របស់ ឯកឧត្តម តុប សំ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រឆាំងអំពើពុករលួយ និងឯកឧត្ដមកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ឱម យ៉ិនទៀង ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្ដីរាជការអង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ នៃស្ថាប័នប្រឆាំងអំពើពុករលួយ សូមព្រះបរមរាជានុញ្ញាតក្រាបបង្គំទូលថ្វាយ សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ក្នុងសិរីភាព សេចក្តីថ្លៃថ្នូរ និងសុភមង្គល ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត នៅក្នុងឱកាសដ៏មហានក្ខត្តឫក្សអធិកអធម មហាប្រសើរ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនព្រះជន្មគម្រប់ ៨៨ យាងចូល ៨៩ ព្រះវស្សា ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃអង្គារ ១២ កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ត្រូវ នឹងថ្ងៃទី១៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ នេះ។ ..អានបន្ត..